Fysioterapi

Fysioterapi er et praktisk og tradisjonsrikt fag som er i stadig utvikling og setter krav til akademisk kompetanse, kritisk tenkning og nyskaping. Studiet består av både teori og praksis. En Fysioterapeut vil hjelpe deg sette en diagnose på din smerte eller skade. Behandle deg smertefri og veilede deg innenfor egentrening.

En fysioterapeut kan hjelpe deg med blant annet: 

  • Bedring holdning
  • Normalisere bevegelse mønster
  • Hodepine
  • Svimmelhet
  • Migrene
  • Nakkeplager
  • Korsryggsmerter
  • Brystsmerte
  • Bekkenplager
  • Skulderplager
  • Smerter mellom skulderblader
  • Overarmplager
  • Albuesmerter
  • Håndleddplager
  • Hofteplager
  • Lysk og lår plager
  • Knesmerter
  • Leggplager
  • Fotplager
  • Artrose behandling
Mer informasjon om fysioterapi

Fysioterapeuter jobber med kropp og bevegelse for å fremme god helse. En fysioterapeut forebygger og behandler skader og sykdommer som gir smerter og/eller nedsatt funksjon i muskel- og skjelettsystemet. Behandling er basert på undersøkelse og vurdering av pasientens problem og hva pasienten selv ønsker hjelp til. Trening og benkbehandling. Målet er at pasienten kan utvikle, gjenvinne eller holde ved like funksjonsevnen, utnytte egne ressurser og bidra aktivt i å bedre egen helse. For å få til dette er det viktig at pasienten og fysioterapeuten utvikler et trygt og tillitsfullt forhold.

Såler

Såler tilpasset deg etter fotanalyse og gå-analyse. Dette vil hjelpe deg slik at du kan gå og løpe uten smerter.

Våre fysioterapeuter

Christoffer Hopstock

Christoffer Hopstock

Fysioterapeut i Oslo

+47 92 85 87 80
christoffer@hopstockhelse.no
Les mer om Christoffer

Stian Holanger

Stian Holanger

Fysioterapeut i Oslo

+47 93 25 36 39
stian@hopstockhelse.no

Les mer om Stian

Ida Kristine Jansen

Ida Kristine Jansen

Fysioterapeut og Ultralyddiagnostikk

 +47 22 46 49 57

idakristine@hopstockhelse.no       Les mer om Ida Kristine

Randi Bakkegaard

Randi Bakkegaard

Fysioterapeut i Oslo

+47 92 89 27 90
randi@hopstockhelse.no

Les mer om Randi

Rebekka Riiber

Rebekka Riiber

Osteopat, Massør og PT i Oslo og Sandvika

+47 97167076

rebekka@hopstockhelse.com

 

Emilie Hamre Nøvik

Emilie Hamre Nøvik

Fysioterapeut i Oslo og Sandvika

+47 46 52 95 98

emilie@hopstockhelse.no

Les mer om Emilie

Kari Liavåg

Kari Liavåg

Fysioterapeut

+47 22 46 49 57

kari@hopstockhelse.no

Jan Zernichlow

Jan Zernichlow

Fysioterapeut

+47 22 46 49 57

jan@hopstockhelse.no

Er du usikker på hvilken behandligstype du skal velge?